TRÆNER/LEDERMØDE
TIRSDAG 9. MARTS KL. 17.30 I KLUBHUSET
I et tæt samarbejde mellem Viborg F.F. og FK Viborg er vi nu klar med programmet til den første inspirationsaften. Trænerne fra FK Viborg vil prøve at give deres bud på et træningsforløb. Inspirationen skulle gerne give nogle bud på hvad og hvordan en træning kan afvikles samt hvilke områder man bør prioritere.
Inspirationstræningen vil være en fast del af de kommende træner / leder møder, men alle har muligheden for at komme på banen. Har du oplevet noget nyt og spændende, som kan være interessant for gruppen, så er man velkommen til at få et indlæg.
DAGSORDEN:
Kl. 17:30 Velkomst
Kl. 17:45 Inspirationstræning ved Jan Østergaard, Predrag Bojanic og Jacob Brix-Mouritsen med medier fra U8, U11 og U14.
Kl. 18:45 Afslutning på træning
Kl. 19:15 Evaluering af træning samt spisning
Kl. 19.45 Flemming har ordet
Kl. ca. 20.15 Nyt fra bestyrelsen m.v.
Kl. ca. 21.15 Afslutning
EVT. AFBUD til Flemming SENEST 8. MARTS inden kl. 09.00, p.g.a. spisningen efter inspirationstræningen.
AFDELINGSFORMÆNDENE BEDES KONTROLLERE AT DER ER SENDT MAIL TIL ALLE TRÆNERNE. HVIS IKKE BEDES I VIDERESENDE TIL DEM, SÅ VI FÅR ALLE MED